test na nietolerancje pokarmowe

Nietolerancja pokarmowa, to bardzo przykra dolegliwość, która nagminnie mylona jest z alergią pokarmową. Ze statystyk wynika, że ta stosunkowo trudna do zdiagnozowania i leczenia choroba dotyczy 45% populacji. Ceną postępu cywilizacyjnego jest odejście od produktów organicznych, których efektem są przewlekłe choroby, o trudnej do zdiagnozowania etiologii. Wiele z nich ma swoją przyczynę w nietolerancji pokarmowej.

Warto wiedzieć, że nietolerancja pokarmowa może się objawiać zespołem jelita drażliwego, problemami skórnymi, czy innymi dolegliwościami w postaci przewlekłej i nawracającej migreny. Część pacjentów, dzięki właściwie postawionej diagnozie nietolerancji pokarmowej i odstawieniu problematycznych produktów pozbywa się dotkliwych objawów,  jednak wiele osób wciąż nie jest świadoma tego, że przyczyną ich problemów zdrowotnych jest własnie nietolerancja pokarmowa.

 

Alergia a nietolerancja pokarmowa, czym się różnią.

Alergia pokarmowa to uczulenie na czynnik występujący w pokarmie. Natomiast przyczyną nietolerancji pokarmowej są problemy z trawieniem wynikające z braku w organizmie chorego enzymów potrzebnych do rozłożenia konkretnej substancji wchodzącej w skład pokarmu. Nietolerancję pokarmową mogą też wywołać szkodliwe substancje chemiczne zawarte w żywności. Nietolerancja pokarmowa należy do schorzeń, które niezwykle trudno zdiagnozować i leczyć, ponieważ jej objawy dają się zaobserwować w kilka a nawet kilkanaście godzin po spożyciu posiłku. Stąd wiele osób w ogóle nie wie, że cierpi na ten rodzaj schorzenia. Co istotne, najczęściej chorzy cierpiący na nietolerancję pokarmową wysyłani są na testy alergiczna, które niczego nie wykazują. Nierzadko medycyna tradycyjna jest wobec ich cierpienia całkowicie bezradna, gdy tymczasem terapia przy zastosowaniu biorezonasu magnetycznego może przynieść oczekiwany skutek.  

Diagnozowanie nietolerancji pokarmowej metodą biorezonansu

Badanie metodą borezonansu polega na analizie i interpretacji różnych zakresów fal elektromagnetycznych, pobieranych od pacjenta. W bazie naszego ośrodka w Warszawie zgromadziliśmy dane dotyczące charakterystycznych dla danego schorzenia drgań. Program porównuje wiele pomiarów selektywnych z dostępnymi w bazie charakterystycznymi częstotliwościami. Umożliwia to dokonanie w krótkim czasie ocena organów, tkanek, komórek oraz licznych dolegliwości wraz z analizą przyczyn i tempem ich rozwoju. Badanie biorezonansem dostarcza też informacji o pokarmach, ich wpływie na organizm. Wszystkie wykorzystywane opcje pozwalają już po jednej wizycie na wykrycie nieprawidłowości występujących w organizmie i jak najszybciej podjąć działania naprawcze.

Najczęstsze typy nietolerancji pokarmowej

Najczęściej występującym typem nietolerancji jest nietolerancja pokarmowa na mleko a dokładniej na zawartą w nim laktozę lub pszenicę i inne zboża a dokładniej zawarty w nich gluten. Niestety nietolerancja pokarmowa może obejmować całą linię produktów i wywoływać przykre efekty. Do najbardziej charakterystycznych objawów nietolerancji pokarmowej należą bóle i zawroty głowy, bóle brzucha połączone z biegunką lub nudnościami, wykwity skórne a więc objawy podobne jak przy grypie żołądkowej.

Charakterystyczne objawy nietolerancji pokarmowej

  • bóle głowy,

  • biegunki,

  • migreny,

  • nadwrażliwe jelita,

  • uczulenia i inne odczyny skórne

  • infekcje układu oddechowego.

Nieleczona nietolerancja pokarmowa może doprowadzić do wielu groźnych chorób cywilizacyjnych XXI wieku jak otyłość, cukrzyca, RZS, łuszczyca., nadciśnienie, czy choroby tarczycy.

Testy na nietolerancję pokarmową 

W naszym ośrodku w Warszawie możecie Państwo wykonać testy na nietolerancję pokarmową oraz wybrać stosowną terapie na nietolerancję pokarmową która was dotyka, w celu usunięcia dolegliwości na które cierpicie. Testy na nietolerancję pokarmową dotyczą szeregu produktów, takich jak: gluten, pszenica, białko mleka, jajka, ryż, marchew,cebula,owies, ryby, orzechy, kakao, miód, kawa, cukier, soja, kurczak, wieprzowina, wołowina, owoce.

Opinie pacjentów

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Adam Sendler
Designer
Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Mila Kunis
Manager
Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Mike Stuart
Support