Leczenie alergii

Alergie to prawdziwa plaga XXI wieku. Ze statystyk wynika, że są one jednym z trzech najczęściej występujących schorzeń przewlekłych na świecie. Zdiagnozowaną nietolerancję pokarmową odnotowano u17 milionów Europejczyków, astmę u 24,6 mln Amerykanów. Dolegliwość ta dotyczy dziś prawie 10% polskich dzieci i 5,5% dorosłych. Co ciekawe współczesna medycyna nie potrafi skutecznie leczyć tego rodzaju chorób a jedynie czasowo zmniejszyć dolegliwość objawów jakie one wywołują. Nic więc dziwnego, że tak dużą popularnością cieszą się alternatywne metody leczenia uczuleń.

Alergia, co to takiego?

Najprościej mówiąc, alergia to błędna reakcja ludzkiego organizmu na alergen, którym tak naprawdę może być każda substancja. Układ immunologiczny alergika, z nieznanym nam dotąd przyczyn, błędnie rozpoznaje obojętną dla innych ludzi substancję (alergen) jako zagrożenie i reaguje na nią, jak na wirusy, bakterie i innego wroga. Walka jaką rozpoczyna z alergenem, jest naturalną reakcją obronną organizmu a procesy ukierunkowane na jego eliminację mogą objawiać się w różny sposób: jako katar, kaszel, podrażnienie oczu, wysypka czy swędzenie skóry a czasem biegunka lub wymioty. W skrajnych przypadkach reakcja uczuleniowa może wywołać wstrząs anafilaktyczny i doprowadzić nawet do śmierci pacjenta.

Biorezonans a alergia

Reakcje biochemiczne zachodzące bezustannie w naszym ciele wywołują drgania poszczególnych komórek. Drgania komórek składają się na pole elektromagnetyczne o parametrach charakterysty-cznych dla każdej z tych komórek. Alergeny, takie jak pyłki roślin, kurz, pleśnie czy składniki pokarmów zakłócają to pole elektromagnetyczne ludzkiego organizmu, wywołując tym samym jego dysharmonię. Organizm nie potrafi samodzielnie przywrócić harmonii drgań. Udowodniono, że każde tego typu zdarzenie zapamiętywane jest przez organizm. Mówi się czasem, że zostają one zapisane na „twardym dysku” pamięci naszego organizmu. Tym właśnie specjaliści tłumaczą fakt, że osoba uczulona reaguje tymi samymi objawami na zetkniecie z danym alergenem.

Biorezonans magnetyczny, jako sposób na odczulanie

Zjawisko biorezonansu magnetycznego wykorzystywane jest do„naprawienia” zakłóceń wywołanych przez alergeny. Dokładniej mówiąc, biorezonans pozwala przywrócić harmonię pola magnetycznego organizmu alergika. Terapia jest bezinwazyjna, bezbolesna i całkowicie bezpieczna. Co istotne dla uczulonych, leczenie alergii przy pomocy biorezonans, czyli odczulanie można przeprowadzić o każdej porze roku, nawet w trakcie pylenia roślin.Często terapia ta pozwala już w trakcie jednego zabiegu, wyciszyć uczulenie na konkretny alergen. U innych chorych nadwrażliwość po jakimś czasie powraca. Częściej mowa tu o uczuleniu na inne alergeny.

Jak wygląda zabieg odczulania przy pomocy biorezonansu magnetycznego?

Urządzenie w trakcie zabiegu sczytuje fale elektromagnetyczne organizmu alergika, poprzez elektrody trzymane w dłoniach. Aparatura separuje konkretne fale magnetyczne i porządkuje je na synchroniczne i dysharmoniczne drgania. Następnie przekształca sygnały dysharmoniczne i odsyła je na powrót do pacjenta. W wyniku tego procesu pamięć o dysharmonicznej reakcji organizmu (czyli o alergenie), ulega powolnemu wygaszeniu. Wielu lekarzy sceptycznie podchodzi do tej metody leczenia, jednak biorezonans magnetyczny i jego wpływ na organizm ludzki jest reakcją logiczną i zgodną z prawami fizyki.

Metodą biorezonansu można leczyć:

  • alergie pokarmowe,

  • alergie wziewne,

  • alergie kontaktowe,

  • atopowe zapalenie skóry oraz

  • inne nietypowe uczulenia

Tego typu diagnostykę i leczenie alergii poprzez biorezonans magnetyczny w Warszawie, wykonasz w naszym ośrodku.

Chcesz umówić się na odczulanie poprzez biorezonans magnetyczny w Warszawie?

zadzwoń 573 195 108

Pod podanym numerem telefonu otrzymasz szczegółowe informacje na temat biorezonansu magnetycznego.

Opinie pacjentów

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Adam Sendler
Designer
Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Mila Kunis
Manager
Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Mike Stuart
Support