Tlenoterapia coraz częściej stosowana jest jako metoda leczenia wspomagającego w różnych schorzeniach. Wysokie natlenienie krwi wykazuje dobroczynne działanie na organizm i pozwala zredukować lub przynajmniej spowolnić wiele zmian wywołanych przewlekłymi chorobami. Tak też dzieje się w przypadku cukrzycy. Terapia w komorze hiperbarycznej stosowana jest jako metoda leczenia zwiększonej podatności na nadciśnienie, które często występuje u diabetyków, zapobiega miażdżycy, poprawia ukrwienie rąk i nóg, przez co pomaga zapobiec zespołowi stopy cukrzycowej.

Tlenoterapia hiperbaryczna w leczeniu cukrzycy i miażdżycy cukrzycowej

Cukrzyca jest poważną chorobą przewlekłą, której wpływ na organizm może wykraczać poza standardowe objawy. Częstym efektem cukrzycy jest stopniowy wzrost ciśnienia u chorych, który może prowadzić do zaburzeń w przemianie lipidów. W konsekwencji tłuszcze mogą gromadzić się w tętnicach, naczyniach włosowatych kończyn dolnych czy mózgowych, wywołując miażdżycę, czy tak często występujący u cukrzyków zespół stopy cukrzycowej.

Ze współczesnych badań wynika, że zabiegi w komorze hiperbarycznej a dokładniej mówiąc wyższe natlenienie krwi pozwala organizmowi lepiej kontrolować poziom glukozy we krwi i tym samym zapobiegać miażdżycy i innym schorzeniom z nią związanym. Naukowcy są zdania, że zabiegi HBOT mogą przyspieszać redukcję lipidów w wątrobie, na ściankach aorty a z pewnością spowalniają powstawanie zmian miażdżycowych.

Tlenoterapia hiperbaryczna (HBOT) oddziałuje na szereg rozmaitych aspekty zdrowia, pozwalają zredukować wiele dolegliwości czy nieprzyjemnych objawów związanych z chorobami.

Zabiegi w komorze hiperbarycznej sposobem na leczenie wielu dolegliwości związanych z cukrzycą

Chorzy na cukrzycę, często skarżą się na wiele niespecyficznych dolegliwości, które w rzeczywistości są następstwami zmian, jakie wywołuje cukrzyca w organizmie chorego. Wśród dolegliwości wymienianych przez diabetyków są między innymi: mrowienie i drętwienie kończyn, infekcje i zmiany skórne, czy trudno gojące się rany, ale też problemy ze snem czy ogólne rozdrażnienie. Podłożem wszystkich tych dolegliwości są zmiany w organizmie wywołane przewlekłą cukrzycą. Zabiegi w komorze hiperbarycznej pomagają złagodzić wiele z nich.

Dobroczynny wpływ HBOT na organizm diabetyków wynika z faktu, że podwyższony poziom tlenu we krwi w sposób naturalny pobudza procesy regeneracyjne zachodzące w ludzkim ciele, hamuje starzenie się komórek i rozwój stanów zapalnych. W efekcie zabiegów w komorze hiperbarycznej następuje wyższe natlenienie krwi nawet w tych najdalszych i słabo dostępnych rejonach ciała. Tlenoterapia pozwala cofnąć rozwój miażdżycy lub przynajmniej znacznie go spowolnić.

Tlenoterapia hiperbaryczna leczy zespół stopy miażdżycowej.

Zabiegi w komorze hiperbarycznej są szczególnie skutecznym sposobem leczenia zespołu stopy cukrzycowej. Tlenoterapia hiperbaryczna umożliwia bowiem dotlenienie obumierających fragmentów ciała oraz cofnięcie już zaistniałych zmian, przynosząc ulgę w cierpieniu.

Zapraszamy na zabiegi w komorze hiperbarycznej w Warszawie.  Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem  573 195 108

Każdy przypadek traktujemy z należytym profesjonalizmem i troską.

Z opublikowanych w„Endokrynologii Polskiej”* badań naukowców z Dallas oraz Bostonu wynika, że aż u 33% pacjentów zaobserwowano realną redukcję objawów, co pozwoliło uniknąć ryzyka amputacji stopy. W badaniu uczestniczyli zarówno chorzy, którzy od dłuższego czasu zmagali się z poważnymi owrzodzeniami stóp, jak również tacy, u których tego rodzaju objawy zaobserwowano od niedawna. W obu przypadkach doszło do:wyraźnego zaleczenia stanów zapalnych i infekcji, podwyższenia produkcji kolagenu, zmniejszenia obrzęków, przyspieszonej regeneracji tkanek kostnych oraz chrzęstnych

*„Korzystny wpływ leczenia tlenem w komorze hiperbarycznej na czynniki ryzyka miażdżycy i kontrolę glikemii u chorych z zespołem stopy cukrzycowej”, N. Karadurmus, M. Sahin, C. Tasci, I. Naharci, C. Ozturk, S. Ilbasmis, Z. Dulkadir, A. Sen, K. Saglam, Endokrynologia Polska 2010

Opinie pacjentów

Z opublikowanych w „Endokrynologii Polskiej” badań naukowców z Dallas oraz Bostonu wynika, że aż u 33% pacjentów zaobserwowano realną redukcję objawów, co pozwoliło im uniknąć ryzyka amputacji stopy.
N. Karadurmus, M. Sahin, C. Tasci, I. Naharci, C. Ozturk, S. Ilbasmis, Z. Dulkadir, A. Sen, K. Saglam, Endokrynologia Polska 2010
„Korzystny wpływ leczenia tlenem w komorze hiperbarycznej na czynniki ryzyka miażdżycy i kontrolę glikemii u chorych z zespołem stopy cukrzycowej”,
Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Mila Kunis
Manager
Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Mike Stuart
Support