Biorezonans jest metodą diagnostyczną, która pozwala na wykrycie choroby i jej prawdziwych przyczyn. Opracowali ją w latach 70 -tych XX w, niemieccy naukowcy. Jednak założenia, na których oparta jest metoda biorezonansu, znane są od dawna chińskiej medycynie ludowej a dokładniej są one zbieżne z ideą akupresury. Zwolennicy widzą w biorezonansie skuteczny sposób na zdiagnozowanie i leczenie chorób, nawet tych, których nie jesteśmy w stanie leczyć nowoczesnymi metodami.

O metodzie

Biorezonans, zaliczany jest do metod, którymi posługuje się medycyna alternatywna czy też medycyna niekonwencjonalna. Pozwala zdiagnozować chorobę, określić jej przyczynę i leczyć ją. Entuzjaści tej metody leczenia podkreślają, że jest ona wysoce skuteczna, zwłaszcza w przypadkach wobec których metody medycyny konwencjonalnej zawodzą. Metoda działania biorezonansu magnetycznego opiera się na założeniu, że każdy żywy organizm wytwarza specyficzne, charakterystyczne tylko dla niego drgania. Tym samym wykorzystując zjawisko rezonansu magnetycznego, można wykryć każdy grzyb, pasożyt czy patogen, który istnieje w ludzkim organizmie. Jednak metoda biorezonansu magnetycznego pozwala nie tylko na wykrycie takich zmiennych częstotliwości, ale też na wprowadzenie ich w takie drgania, które pozwalają na całkowite unicestwienie go.

Czym jest biorezonans?

Dwaj niemieccy naukowcy– lekarz Franz Morell oraz inżynier Erich Rasche, w latach siedemdziesiątych poprzedniego stulecia badając zjawisko rezonansu magnetycznego, doszli do wniosku, że ich odkrycia można wykorzystać do diagnozowania i leczenia chorób. Swój autorski projekt leczenia i diagnozowania nazwali metodą MORA(skrót ich nazwisk)

Doktor Morell, w toku badań nad teorią wibracji elektromagnetycznych odkrył, że każdy żywy organizm – zarówno człowiek, jak pasożyty, bakterie, czy drobnoustroje emitują drgania. Co ciekawe organizmy drgają w sposób tak charakterystyczny, że na podstawie samych wibracji da się określić jaki to organizm. To odkrycie stało się punktem wyjścia do opracowania metody biorezonansu. Niemieccy naukowcy doszli bowiem do wniosku, że badając drgania i ich zmiany zachodzące w organizmie ludzkim można zdiagnozować chorobę. Natomiast wprowadzając wykryte drobnoustroje, pasożyty czy patogeny w drgania o odpowiedniej częstotliwości doprowadzić do ich unicestwienia. Terapia biorezonansem może mieć też dobroczynny wpływ na ludzki organizm poprzez dostrojenie i wyregulowanie naturalnych fal naszego organizmu.

Biorezonans magnetyczny z naukowego punktu widzenia

Dr. Morell odkrył że komórki żywych organizmów znajdują się w nieustannym ruchu, w związku z czym ich błony komórkowe stale wibrują i emitują specyficzne drgania. Wibracje te tworzą pole elektromagnetyczne, które można opisać określonymi parametrami, takimi jak częstotliwość, amplituda itd. W toku swych badań doszedł on do wniosków, że drgania elektromagnetyczne emitowane przez określone komórki czy tkanki mieszczą się w pewnym charakterystycznym przedziale częstotliwości oraz, że jest on na tyle specyficzny, że pozwala na podstawie samych drgań określić, który narząd lub komórka je wytwarza. Wnioski z badań dr. Morella znajdziemy w publikacji z 1978 roku. Jednak doktor Morell poszedł o krok dalej. Zdał sobie bowiem sprawę z tego, jakie możliwości diagnostyczne i terapeutyczne wynikają z możliwości rejestracji biopotencjałów oraz działania nimi na żywe organizmy – człowieka, pasożytów, grzybów, bakterii czy drobnoustrojów. Wnioski z badań oraz znajomość praw fizyki, leżą u podstaw tezy Morella, która zakłada, że fale elektromagnetyczne (o ściśle określonych parametrach) działając na organizm ludzki mogą obniżyć potencjał komórkowy pasożytów czy patogenów do tego stopnia, by je unicestwić. Teza ta lezy u podstaw nowego kierunku medycyny, jaką jest biorezonans.

Metoda MORA, czy też jak ostatnio się ją nazywa metoda biorezonansu magnetycznego, w Polsce zaliczana jest do metod leczenia alternatywnego. Inaczej wygląda to w Rosji, gdzie biorezonans uznawany jest oficjalnie za metodę konwencjonalną. W Niemczech leczenie tą metodą jest refundowane przez państwo.

Jak działa urządzenie do biorezonansu magnetycznego?

Badanie biorezonansem magnetycznym jakie można przeprowadzić w naszym gabinecie w Warszawie, jest bezinwazyjne i bezbolesne. Urządzenie odczytuje wibracje emitowane przez organizm badanego pacjenta, pobierane z jego ręki i po ich przeanalizowaniu, przesyła je z powrotem do jego organizmu poprzez drugą rękę.

Sygnał pobrany różni się od powracającego do organizmu tym, że drgania fizjologiczne (harmoniczne) wracają wzmocnione, przez co wspomagają prawidłowe funkcjonowanie organizmu, natomiast patologiczne (dysharmoniczne) są odwracane, przez co wracają w przeciwfazie i wchodzą w interakcje z falami identycznymi, które nie są odwrócone. W konsekwencji tego procesu następuje stopniowe wygaszanie drgań patologicznych, aż do całkowitego ich ustania, co wiąże się z anihilacją pasożytów, grzybów czy patogenów.

Diagnostykę i leczenie poprzez biorezonans magnetyczny w Warszawie, wykonasz w naszym ośrodku.

Chcesz umówić się na biorezonans magnetyczny w Warszawie?

– zadzwoń 573 195 108

Pod podanym numerem telefonu otrzymasz szczegółowe informacje na temat biorezonansu magnetycznego

Opinie

„Dla mnie jako lekarza praktyka liczy się efekt. Wybieram więc metody, które sprawdziłem, i wiem, że działają, nawet jeśli nie uznaje ich medycyna akademicka. Najlepszym przykładem jest właśnie biorezonans magnetyczny (BRT). Stosuję go od 17 lat i do wykrywania, i leczenia wszystkich rodzajów alergii.”
lek. med. Dariusz Szymański homeopata,
Vega Medica Instytut Medycyny Holistycznej w Warszawie
Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Mila Kunis
Manager
Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Mike Stuart
Support